600 TL’lik döner parasını alamayan esnaf Bahçeli’ye mektup yazdı

Dönerci yedikleri dönerin parasını ödemeyen MHP’den parasını istiyor. 7 Haziran seçimlerinde partilerin sandık görevlilerine kumanya dağıtan dönerci 51 yaşındaki Mustafa Karapınar, MHP’den alacağını tahsil edemeyince, Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye mektup yazarak parasını istedi. Mustafa Karapınar ödemenin seçimden yapılacağı söylendi. AKP ve CHP’den alacağımı tahsil ettim ama MHP yöneticileri bir türlü paramı ödemiyor dedi.

MHP yediği dönerlerin parasını ödemedi. Bu ilginç olay şöyle yaşandı.Mustafa Karapınar, 7 Haziran seçimlerinde sandık görevlilerine kumanya dağıtmak için AK Parti, CHP ve MHP ile anlaştı. 800 döner ve ayran karşılığı toplam 1800 liraya partilerle anlaşan Karapınar, seçim günü kumanyaları dağıttı. Seçim sonrası AK Parti ve CHP paylarına düşen 600’er lirayı dönerci Karapınar’a ödedi. Ancak ne var ki seçimin üzerinden yaklaşık 4 ay geçmesine rağmen MHP’den alacağı 600 lirayı tahsil edemediğini iddia eden Karapınar ödenmeyen parası için yazdığı mektupla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den yardım istedi.

“AK PARTİ  VE CHP’DEN TAHSİL ETTİM”

Parasını alamayan dertli dönerci Mustafa Karapınar, “3 siyasi parti tarafından 7 Haziran seçimlerinde sandık görevlilerine öğle yemeği siparişi verildi. Ödemenin ise seçimden sonra eşit şekilde ödeneceği taahhüt edildi. Buna göre AK Parti ve CHP’den alacağımı tahsil ettim, ne var ki MHP yöneticileri bir türlü paramı ödemiyor” dedi.

Parasını istemekten bıkan ve artık MHP’den alacağını tahsil edemeyince çareyi Genel Başkan Devlet Bahçeli‘ye mektup yazmakta bulduğunu anlatan Mustafa Karapınar, “Yardımcı olunması konusunda istekte bulundum. İlçe yöneticileri merkezden para gelmediğini söylüyordu, bu sayede teşkilata da para yardımı yapılır diye düşündüm. Beni buna mecbur ettiler” dedi.

BAHÇELİ’YE MEKTUP YAZDI

Dönerci Mustafa Karapınar, MHP liderine gönderdiği mektubunda ise şu ifadelere yer verdi:

“Saygıdeğer Genel Başkanım; Ben Isparta’nın Yalvaç İlçesi’nde tavuk döner üzerinde gıda işletmecisi olarak çalışan esnafım. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde görev alan sandık görevlilerinin öğle yemeği kumanyası AKP, MHP ve CHP İlçe Başkanlarının talimatı ile tarafımdan verilmiştir. AKP ve CHP İlçe Başkanları hisselerine düşen ücreti ödemiş ancak partinizin ilçe teşkilatı defalarca istememe rağmen ödemeyi yapmamıştır. Alacağım olan 600 TL’nin ödenmesi hususunda yardımlarınızı arz ederim. Saygılarımla.”

Parasını alamadığı için Devlet Bahçeli’ye kadar mektup yazan esnafın iddiaları üzerine MHP İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez ise “Bugüne kadar fatura kesip bizden para talep etmedi. Sadece şifahen istedi. Faturasını kesip gelseydi, parasını öderdik” diyerek olaya farklı bir boyut getirdi.

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, , ,