Alman devlet kanalında ‘Erdoğan’a çirkin saldırı!

Alman devlet kanalı ZDF’de yayınlanan ‘Heute-Show ( Bugün-Show)’ adlı programda, ‘Diktatör Erdoğan ve onun faşist hedefleri ve yöntemleri’ adıyla çirkin bir bölüm yayınlandı.

Alman moderatör Oliver Welke tarafından sunulan programda ‘Karavan Erdoğan tekrar iktidara geldi ve Sultan güç istiyor’ diyerek Türk demokrasisine çirkin bir şekilde saldırdı.

PARALEL HANS’TAN DESTEK

Oliver Welke yine aynı şekilde  “Erdoğan amca ( Onkel Erdoğan) geçtiğimiz hafta Türkiye’de gerçekleştirilen seçim sonucunda yine halkın büyük bir çoğunluğunun oyunu alarak tek başına iktidar oldu. Bunun için seçim manipülasyonu yapılmasına gerek yok ki! Türkiye her geçen gün totoliter rejime gitmektedir. Bunu ne ile kanıtlıyoruz? Seçim öncesi HDP binaları yakıldı, seçim mitinglerinin yapılması engellendi. Seçimin arifesinde muhalif kanalları canlı yayında yayınları kesildi.” dedi.

ALÇAK BENZETME

Türkiye’deki bir kadının seçimle ilgili “Kocasından dayak yiyip yine de kocam kocam diyen karıya benziyorum maalesef” yorumunu ise Oliver Welke şöyle yorumladı: “Neden daha fazla Türk bu seçimlerde oy kullandı? Bir kadın ile yapılan röportajda kadın şunu söylüyor: Kocamdan her gün dayak yiyorum ama yine de onu seviyorum.”

Yorumlar