Aman Dikkat.! Kimse Bu Tuzağa Düşmesin! Bende Böyle Kandırıldım

AYLARCA PARÇA BULUNAMIYOR

Ancak Miele tüm bu değişimlere rağmen özellikle çamaşır makinesinin çıkardığı sorunlar nedeniyle tüketicilerin yoğun şikayetleriyle karşı karşıya. Şirketin sattığı çamaşır makinelerinin sık sık arızalanması, arızalar sonrası haftalar ve hatta aylarca servislerin çözüm üretememesi, makine kazanının yırtılması gibi ilginç vakalar nedeniyle ünlü Alman’a güven her geçen gün azalıyor. Üstelik, yaşanan sorunların ardından başvurulan teknik servislerin bu problemleri çözememesi, uzman teknik eleman bulmada yaşanan sıkıntılar ve “yedek parçası gelmedi” denilerek tüketicinin haftalarca oyalanması sıradan vakalar haline gelmiş. Ödedikleri paranın karşılığını alamadıkları söyleyen tüketiciler, özellikle teknik servisin geç gelmesi ve yedek parçanın yurt dışından gelmesi sebebi öne sürülerek aylarca bekletildiklerini belirtiyor. Bu durumun ise özellikle çocuklu kalabalık ailelerde sorun yarattığına işaret ediyorlar.

Oysa tüketicinin bin 331 ile 4 bin 749 YTL arasındaki yüksek fiyatına rağmen Miele markasını tercih etmesi 100 yıllık bir marka olması.

Sorun sadece çamaşır makineleri de değil

Ürünlerinin dayanıklılığı ile övünen firmanın çamaşır makinaları dışındaki ürünlerinde de tüketicilerin şikayetleri bulunuyor. Örneğin ısıtma sırasında camı patlayan fırın gibi örnekler karşısında tüketicileri asıl isyan ettiren ise Miele servislerinin ve ana distribütörün sorunlarına karşı duyarsız kalması olarak gösteriliyor. Haftalarca sorunlarını çözemeyen tüketici şirket yetkililerinden de bu konuda yeterli ilgiyi görememekten yakınıyor. İnternet sitelerinde birbirlerini bu markaya karşı uyaran tüketiciler “Miele’den ürün alirken dikkat edelim lütfen cünkü Miele bazı ürünlerini değisik firmalara yaptırtıp bu ürünleri kendi ürünü gibi ve de Miele fiyatlarıyla satabilmektedir” diye birbirlerini uyarıyor.

Makinenin kazanı yırtıldı

İzmir’den gokseldbuga nicki ile sikayetimvar.com’a yazan bir tüketici 3.5 ay önce annesine hediye ettiği çamaşır makinesinin kazanının yırtıldığını belirtiyor. Ve ekliyor; ”Makine çalışır durumdayken durdu. İzmir servisi çağrıldı. 2 saatlik çaba sonucunda, teknik uzman kazanın yırtıldığını keşfetti. Ancak uzman teknik adam olmadığını belirtmiştir. İstanbul merkez teknik servis müdürüyle görüşmemde kazanın yarı ücretini benim, yarı ücretini de kendilerinin ödeyeceklerini belirtti. Kaliteli mal kullanmak için Miele almak, bir insanı nasıl vezir-rezil ikilemine sürüklüyor.”

Parça ne zaman gelecek?

Yeni Şafak’a yazan AA adlı okurumuzun ‘Miele’ ile ilgili şikayeti de diğerleriyle benzeşiyor. Çok kaliteli olduğuna inandığı için Miele çamaşır makinesi aldığını belirten okurumuz sorununa bir türlü çözüm bulamamaktan yakınıyor; “4 bin YTL vererek Miele marka bir çamaşır makinesi aldım. Ancak kısa süre sonra bozuldu. Şikayetimden iki hafta sonra ancak gelen teknik servis, bir parçanın bozuk olduğunu söyledi. İki ay geçmesine rağmen o parça bir türlü bulunamadı. Kuru temizleme parası makinenin fiyatını geçti.”

5 ay oldu çamaşırlar koktu

Denizli’den “ALPAŞK” nicki ile sikayetimvar.com‘a yazan bir Miele mağduru 5 aydır tamir için İstanbul’a gönderilen makinesinden haber alamadığını söylüyor. İşte o şikayet; “Miele çamaşır makinemi Denizli servise vermiştim. Neredeyse 5 ay oldu. Halen alamadık. Güya yapamadıklarını İstanbul’a gönderdiklerini, yapılacağını söylediler. Oradan bir türlü gelemedi. Gerekli yerlere bildirmem mi gerekiyor?

Youtube’nin yeni yayın politikasından dolayı, yarım milyon küsür aboneli AHSEN TV ve AHSEN TV MEDYA youtube kanalımızdaki güncel videolarımız sizlere maalesef; ulaşamamakta. Bu nedenle yeni bir kanal kurmak durumunda kaldık. Elimizde olmayan bu aksiliklerden dolayı da siz takipçilerimizden çok özür dileriz.

Ahsen TV yeni Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayınız. https://www.youtube.com/c/AhsenTvMuhabiri

Kategori:

Genel, Haber

Yorumlar