Burmalı Çocuktan Zindanda Müthiş Kur’an-ı Kerim Tilaveti

“Okumuyor, yaşıyor”

Burma’da Budistler tarafından estirilen terörden kaçarak, Malezya’ya hicret ederken sahilde Malezya polisleri tarafından gözaltına alınan Burmalı çocuğun, hapiste okuduğu muthiş Kuran tilaveti.

Kurani Kerim’den Kalem süresinin 10 ve 28. ayetlerini okuyan Burmalı çocuk, okumuyor adeta yaşıyor dedirtti.

Ayetleri anlam itibriytle olduğu kadar, okumak tarzı ve makamıylada körelmiş idraklere sunan Burmalı çocuk, adeta yaşadığı işkenceleri ayet olup anlatıyor.

İşte o muthiş Kuran tilaveti:

Kalem Süresi 10-28 ayetlerin meali:

Yemin edip duran, aşağılık, daima kusur arayıp kınayan, durmadan söz taşıyan, iyiliği hep engelleyen, saldırgan, günaha dadanmış, kaba saba; bütün bunların ötesinde bir de soysuz olan kimseye mal ve oğulları vardır diye, sakın boyun eğme.

Âyetlerimiz kendisine okunduğu zaman, “Öncekilerin masalları!” der.

Yakında biz onun burnunu damgalayacağız. Şüphesiz biz, vaktiyle “bahçe sahipleri”ne belâ verdiğimiz gibi, onlara (Mekkeli inkarcılara) da belâ verdik. Hani o bahçe sahipleri, sabah erkenden (fakirler gelmeden) bahçenin ürünlerini devşirmeye yemin etmişlerdi.

(Bunu tasarlarken) istisna da yapmıyorlardı. (“İnşaallah” demiyorlardı.) Nihayet onlar uykuda iken Rabbinden bir afet (ateş) bahçeyi sardı. Böylece bahçe, (anızı) yakılmış toprağa döndü. Derken, sabahleyin birbirlerine, “Haydi, eğer ürününüzü devşirecekseniz erkenden gidin” diye seslendiler.

Bunun üzerine, “Sakın, bugün orada hiçbir yoksul yanınıza sokulmasın” diye fısıldaşarak yola koyuldular. Fakat bahçeyi o halde gördüklerinde, “Biz mutlaka yolumuzu şaşırmış olmalıyız!” dediler. (Gerçeği anlayınca da), “Hayır, meğer biz mahrum bırakılmışız!” dediler.

Onların en akl-ı selim sahibi olanı, “Ben size ‘Rabbinizi tespih etseydiniz ya! dememiş miydim?” dedi.

Yorumlar