Cemaat abisinden CIA itirafı!

Paralel Yapı’ya bağlı polislerin CIA ajanları tarafından eğitildiği kesinleşti. Alaattin Y. adındaki polis memuru ve cemaat abisi, örgütün İstanbul’daki evlerinde, ABD’li ajanlardan gizli eğitimler aldığını açıkladı. İsimleri de tek tek emniyete bildirdi.

FETÖ üyelerinin CIA tarafından eğitildiği resmiyet kazandı. Cemaat evlerinde ağabeylik yaptığını itiraf eden Alaattin Y., kendisinin de Paralel Yapı tarafından dinlendiği ortaya çıkınca Sivas ve İstanbul Emniyet Müdürlüklerinde iki ayrı ifade verdi. Paralel Yapı ile CIA’nın ilişkilerini deşifre etti. Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu’nu (PMYO) bitirip 2006 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda göreve başladığını anlatan Alaattin Y., görevi sırasında CIA ajanlarınca eğitildiğini anlattı.Öğrencilik yıllarından itibaren cemaat ağabeyliği yaptığını ve yapıya çok sayıda eleman kazandırdığını söyleyen şahıs, kendisi ile irtibatlı örgüt mensuplarının isimlerini tek tek emniyete verdi. Alaattin Y.’nin ifadelerinin bir kısmı şöyle:

“PARA İLE ÖĞRENCİ TOPLADIM”

“Diğer dershanelerden Polis Akademileri’ne, Harp Okulları’na gönderilmek üzere öğrenci tespit etme görevi yaptım. Cemaate, diğer dershanelerden para karşılığı öğrenci topladım. Özellikle Harp Okullarına sokulacak öğrenciler, cemaat dershanelerine gönderilmiyor, diğer dershane ve okullardan seçiliyordu.

Ses, Büyük, Final, Özgün Sistem dershanelerinden 20’den fazla kişiyi PMYO’ya yönlendirdim ve cemaate kazandırdım.

CIA İLE İHANET DERSLERİ

2008 yılında beni bir akşam Bakırköy İncirli’de bir eve götürdüler. Yusuf ve 2 Amerikalı vardı. Bana, İngilizce havaalanında ‘şut altı’ tabir edilen yerden kaçak bagaj nasıl çıkar, etiketler nasıl değiştirilir, havaalanında kamerasız alan nasıl oluşturulur, kör noktalar nasıl tespit edilir, transit yolcuların pasaportları ve kimlikleri nasıl değiştirilir, 3 saatlik dersle anlattılar… Amerikalılardan birine “Asker misiniz?” diye sordum. “Hayır” cevabını verdi. Çıkışta “Biz niçin CIA’cılardan eğitim alıyoruz?” diye sordum. Bana “Orasını karıştırma” dediler.

KRİTİK BİLGİLERİ PAYLAŞTILAR

15-20 gün sonra Şirinevler’deki cemaat evine bu iki Amerikalı ile beraber geldiler. Yanlarında laptop vardı. 2 etütlük ders yaptık. Toplam 4- 5 saat kadar sürdü. Terminal binalarının kroki çizimleri, pasaport bankolarına geliş yönleri, gelecek ajanı seçtiğin polise yönlendirme, pasaportsuz giriş ve çıkışlarda en sağlam yöntemlerin belirlenmesinden bahsedildi. Bana havaalanı ve terminal binalarıyla ilgili çok soru sordular, bilgi alıp ayrıldılar.”

cemaat-abisinden-cia-itirafi

Fatih Ulaş/Takvim

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, , ,