CHP Esed ile görüşme sinyali

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP heyetinin tekrar Şam’a gideceğini söyleyerek, Esed’le görüşme sinyali verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısı öncesi gündemi değerlendirdi.

Sınırı ihlal eden Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, “Suriye politikasının yanlışlığını ısrarla vurguladım. 24 Ağustos 2012 tarihinde dönemin Başbakanı’na Suriye konusunda bir mektup gönderdim. Suriye’de nasıl bir politika izlememiz gerektiği bu mektupta var.” derken, CHP heyetinin tekrar Şam’a gideceğini söyleyerek, Esed’le yeniden bir görüşme olacağının işaretini verdi.

Öte yandan Kılıçdaroğlu, “‘Esed’siz çözüm’ söylemi tamamen çökmüştür.” dedi.

2013 yılının Mart ayında CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey ve Hatay Milletvekili Hasan Akgöl’ün de aralarında bulunduğu CHP heyeti, yüzbinlerce vatandaşını katleden, milyonlarcasının da ülkeyi terk etmesini sağlayan Beşşar Esed’le görüşmüştü.

Suriye’deki son gelişmelerin ele alındığı görüşmede, CHP’li vekiller Türk halkının, Suriye’nin içişlerine müdahaleyi reddettiğini ve güzel komşuluk ilişkilerine özen gösterdiğini söylemişlerdi.

DAVUTOĞLU: CHP VE HDP ESED’İN TÜRKİYE TEMSİLCİLERİDİR

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa’da partisinin düzenlediği mitingde Türkiye’ye sığınan Suriyeliler üzerinden muhalefet partilerini eleştirmiş, “CHP ve HDP Esed’in Türkiye temsilcileridir” demişti.

Haber 10

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, , ,