CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı çaycısını dövdü

CHP’li Bakırköy Belediyesi’nde Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun çaycı olarak çalışan belediye personelini dövdüğü iddia edildi.

CHP yakınlığıyla bilinen Yurt GazetesiCHP’li Bakırköy Belediyesi’nde yaşandığı iddia edilen dayak olayını manşetine taşıdı.

1 Kasım seçim sonucunun ardından CHPiçindeki muhaliflerin yoğun eleştirisine kalan ve tabanda desteğini kaybeden Kılıçdaroğlu’na da  gönderme yapan Yurt Gazetesi manşetten CHP liderini hedef aldı.

İşte Yurt Gazetesine konu olan dayak skandalı:

Bakırköy Belediyesi çalışanlarından Anıl Koç, Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun kendisini arayarak makamına çağırttığını, korumaları ile birlikte dövdüğünü iddia etti.

3 GÜNLÜK İŞ GÖREMEZ RAPORU ALINDI

Bakırköy’e Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun, belediye çalışan çaycıyı “belediyenin sırlarını dışarıda anlattığı” gerekçesiyle korumalarıyla birlikte dövdüğü iddia edildi. Burnu kırılan çaycı Anıl Koç’un 3 günlük iş görmez raporu aldığı ve burnundan ameliyat olacağı ifade edildi.

Yaşam Gazetesi’nden Selvi Sarıtaç’ın haberine göre; başkan olduktan sonra adı buna benzer olaylara karışan ve yerel basında ‘olay başkan’ olarak tanımlanan Bülent Kerimoğlu’nun adının karıştığı dayak olayı şöyle gelişti:

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, belediyede çaycı olarak çalışan Anıl Koç’u makamına çağırdı. Başkan Kerimoğlu’nun “Sen benimle ilgili sağda solda nasıl konuşursun’ diyerek kendisini azarladığını ifade eden Anıl Koç şunları anlattı:

ÖNCE KENDİSİ SONRA KORUMASI DÖVDÜ

“Belediye Başkanı bu sabah beni makamına çağırdı ve bağırmaya başladı. Bağırarak yaptığı suçlamada ise şunları söylüyordu ‘sen benim hakkımda orada burada nasıl ileri geri konuşursun’ diyerek sesini yükseltti. Ben her ne kadar bunların yalan olduğunu söylediysem de inandıramadım. Önce kendisi sonra da korumaları ile birlikte beni dövdüler.”

Yaşadıklarına ve neden dayak yediğine anlam veremediğini söyleyen Koç, hakkını hukuki yollardan arayacağını ve başkan hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.  Bülent Kerimoğlu’nun daya olayının basına yansıması üzerine genç adamın annesi Ülkü Koç’u belediye çağırarak bir görüşme yaptığı öğrenildi.

Burnu kırıldığı öne sürülen Anıl Koç’un doktordan 3 gün iş göremez raporu aldığı ve burnundan ameliyat olacağı iddia edildi. Belediye yetkilileri ise Anıl Koç ile korumalar arasında başkanlık katında tartışma yaşandığını, Başkan Kerimoğlu’nun ise bu tartışmalar üzerine her iki tarafa da sözlü müdahalede bulunduğunu söyledi.

BAŞKAN YALANLADI

Başkan Bülent Kerimoğlu’nun ve korumalarının, çaycı Anıl Koç’u dövüp darp ettikleri iddiaları ise kesin bir dille yalanlandı.

SENDİKA DARP OLAYINI DOĞRULADI

Dayak iddialarına ilişkin Yurt Gazetesine konuşan Belediye-İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Erol Özdemir, darp olayını doğruladı.

Darp olayının asıl nedeni hakkında bir blgiey sahip olmadıklarını ifadee eden Özdemir, “ Darp edilen Anıl Koç isimli arkadaşımıza henüz ulaşamadık. Sonuçta mesel ne olursa olsun bir insanın darp eidlmesi kabul edilir bir durum değil. Bize ulaşan bilgilere göre,  olay makam odasında oldu. Şiddete karşı çıkıyoruz karşı olduğumuz bir tavır. Biz olaya ilişkin detaylı bir çalışma yapacağız. Bu çalışmalar sonucunda suç duyrusunda bulunacağız. Ama dediğim gibib konunun muhatapı olan arkadaşa ulaşamadık”

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, ,