CHP’li Tanrıkulu PKK avukatlığına devam ediyor

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun sağ kolu olan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, PKK’dan temizlenen Mardin’in Nusaybin ilçesine giderek PKK propagandası içeren açıklamalarda bulundu.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan‘ın paketlenerek Türkiye’ye getirildiği dönemde avukatlığını yapan Sezgin Tanrıkulu, CHP’de de aynı misyonunu sürdürüyor. Baykal’ın zina kasetiyle CHP Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kemalist/Apoist parti çizgisine taşıdığı CHP’nin önemli bir kurmayı yapılan Sezgin Tanrıkulu, PKK yanlısı açıklamalarına Mardin’in Nusaybin ilçsinde de devam etti.

Öcalan’ın CHP’li avukatı Tanrıkulu, halkın güvenliği için 9 gündür sokağa çıkma yasağı bulunan ve teröristlere yönelik operasyonların sürdüğü Nusaybin İlçesi’nde PKK’nın açtığı hendekler nedeniyle devletin Kürtlere düşman maumelesi yapılması yaptığını iddia ederek skandala imza attı.

Öldürülen PKK’lıların sözcüsü gibi konuşan Tankırulu, “Yaşanan her ölüm, bölge ve Ankara arasındaki makası daha da açmaktadır. İnsanların siyasete, siyaset kurumlarına ve parlamentoya güvenleri yok olmak üzeredir” dedi.

GÜVENLİK GÜÇLERİNE ‘DEĞİŞİK TİPTE İNSANLAR’ DEDİ

Kılıçdaroğlu’nun sağ kolu Sezgin Tanrıkulu, PKK’lı teröristlerin işgal ettiği bölgelere yönelik temizlik operasyonu yapan güvenlik güçlerine de hakaret ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Operasyon yapanlar bine yakın kişi ve Nusaybin dışından getirilen güvenlik gücüdür. Hiç kimsenin bugüne kadar görmediği şekil ve tipte insanlardır.”

CHP’Lİ YILMAZ: TANRIKULU CIA AJANI

CHP eski Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz 2011 yılında Sezgin Tanrıkulu’nun ‘CIA ajanı’ olduğunu kamuoyu ile paylaşmıştı. CHP’li Yılmaz’ın ‘CIA ajanısın’ dediği Sezgin Tanrıkulu hakkındaki WikiLeaks belgeleri de ortaya çıkmıştı. “TR 705” kodlu CIA muhbiri olduğu tespit edilen Tanrıkulu, ortaya çıkan belgelerde ‘Amerika’ya minnettar’ olduğunu açıklıyor ve Jandarmayı ABD’ye şikayet ediyordu.