Cumhuriyet gazetesinden ilginç Fransa haberi!

Fransa’da meydana gelen saldırılar sonrası, ‘MİT TIR’larına ait olduğu iddia edilen silah’ iftirası ile akıllara kazınan Cumhuriyet gazetesi, ilginç bir habere imza attı.

Paralel Yapı, Suriye Türkmenlerine yardım götüren MİT TIR’larını durdurmuş, TIR’ların terör örgütü IŞİD’e silah götürdüğü iftirasınıatarak algı operasyonu yapmaya kalkmıştı.

Cumhuriyet gazetesi ise ‘MİT TIR’larına ait olduğu iddia edilen silah’ iftirası ileyeni bir ihanet örneği sergilemiş, hakkında yayın yasağı bulunan TIR’ların durdurulması ile ilgili büyük bir yalanı manşetine taşımıştı.

FETÖ’NÜN SERVİS ETTİĞİ SİLAH DÖKÜMÜNÜ YAYINLAMIŞTI

Cumhuriyet, Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın imzasıyla, MİT TIR’larına ait olduğu iddiasıyla Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) servis ettiği birçok fotoğrafı ve silah dökümünü kapaktan yayınlamış, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı daha önce de defalarca terör propagandası yapan Cumhuriyet gazetesi hakkında teröre yardım ve yataklıktan soruşturma başlatmıştı.

‘KONSER SALONUNDA TEKBİR SESLERİ’

“Paris’te bir kişinin kafası kesildi… Konser salonunda tekbir sesleri. Çatışma çıktı” başlığıyla Fransa’da yaşananları haberleştiren Cumhuriyet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili ilginç bir habere imza attı.

‘FRANSA SALDIRILARINI IŞİD YAPTI’ İDDİASI

Türkiye ile terör örgütü DAEŞ’i yan yana gösterme çabalarının ayyuka çıktığı senaryolar sonrası, ‘Fransa’da yaşanan saldırıları IŞİD’in gerçekleştirdiği’ iddialarının ardından Erdoğan’ın 3 gün önce yaptığı konuşmayı gündeme getiren Cumhuriyet, akıllarda soru işareti bıraktı.

‘CUMHURİYET, NE İMA ETMEYE ÇALIŞIYOR?’

“Fransa katliamından 3 gün önce bakın Erdoğan ne demişti” başlığını kullanan Cumhuriyet’in haberinde, “Fransa’daki katliamdan 3 gün önce Erdoğan, ‘Terör karşısında ilkesel bir duruş sergilenmemesi halinde bu ateş önünde, eninde, sonunda tüm dünyaya sıçrar. Bugün kendi sınırları içinde güven ve refah içinde olduğunu sanan ülkeler yarın terör ateşini iliklerine kadar hissetmekten kurtulamayacaktır’ demişti” ifadelerinin kullanılması, ‘Cumhuriyet, ne ima etmeye çalışıyor?’ sorusunu akıllara getirdi.

KENDİ TAKİPÇİLERİNDEN TEPKİ TOPLADI

Cumhuriyet’in ilginç haberine, kendi takipçileri tepki gösterdi. İşte o habere yapılan yorumlardan bazıları:

Resul Sarıcalı: Hee tabi ‘Tayyip yaptırdı’ dersiniz şimdi de. Adam 3 yıldır söylüyor bunu.

Emre Alptuğ Tanrıkulu: Sizler neden dünyada bir şey olduğunda hedefi sadece bir kişinin üzerine toplamaya çalıştırıyorsunuz?

Semih İlter: Yeminle, saldırıyı öğrenince Cumhuriyet’in Tayyip’in bu sözü ile saldırı arasında bağ kurup imada bulunacağını düşündüm. Ben malımı bilmem mi?

Ayhan Kuş: Katliamı da uzun adama yüklediniz valla pes size.

Selim Sultanım: Bunu da Tayyip Erdoğan’a bağladınız ya.

www.yeniakit.com.tr