Demirtaş söylemeden cevabı Erdoğan verdi!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş skandal bir açıklamaya imza attı. Bölge halkının hayatını cehenneme çeviren hendeklerden ve o hendekleri kazanlardan övgüyle söz eden Demirtaş, yeni bir provokasyonu başlatacak açıklamalar yaptı.. Demirtaş’ın imza attığı o skandal açıklamaya en güzel cevabı geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan vermişti: Açtığınız o hendeklerin içinde yok olacaksınız..

Demirtaş, “On milyonlarca kahraman yiğit bu darbeye karşı direnen insan var.. Öyle mevzu hendek barikat mevzusu falan değildir” dedi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın bahsettiği “kahraman yiğitler” hendek kazıyorlar, bomba döşüyorlar, vatandaşların araçlarına ateş ediyorlar.. Camileri ve okulları yakıp, yıkıyorlar. Tuzak kurup güvenlik güçlerini şehit ediyorlar.. Ekmek almaya giden çocuğu, şifa dağıtan doktoru, hasta taşıyan ambulansları hedef alıyorlar..

Oldukça lüks bir hayat süren Demirtaş, her fırsatta güney sahillerine giderek tatil yapıyor. Ailesinin Diyarbakır’da milyon dolarlık bir oteli bulunuyor. Refah ve güvenlik içinde yaşayan Demirtaş konu bölgedeki fakir Kürt çocukları olduğu zaman fütursuzca ölümden bahsediyor.. “Halkımız artık yediden yetmişe ölüm korkusunu aştı.. Allahtan başka kimseden korkusu yok” diyor.

DEMİRTAŞ SOKAĞA ÇAĞIRDI, 50 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

6-7 Ekim 2014’te yaşanan Kobani provokasyonunun işaret fişeğini Demirtaş’ın “sokağa çıkın” çağrısı ateşlemişti. Olaylarda aralarında kurban eti dağıtan 16 yaşındaki Yasin Börü’nün de olduğu 50’nin üzerinde kişi hayatını kaybetmişti. Can kayıplarının ardından kameralar karşısına geçen Demirtaş kan ter içinde “Biz kimseye şiddet uygulayın çağrısı yapmadık” diyerek kendini savunmuştu. Ancak ders almadı o olaylardan Demirtaş. PKK’ya biz silah bıraktıracağız diyen Demirtaş, Kandil’e yaptığı ziyaretin ardından şimdi açık açık teröre destek çağrısı yaptı.”Halkımızla birlikte bu zulüm günlerinin hızla bitmesi için direnişi büyüteceğiz. Bir halk direnişi var.. Halk var.. Ve sen halkın tamamına savaş açmışsan halk her yerde bu zulme karşı direnir. Direnecektir” dedi.

ŞİMDİ DE ‘HENDEK’LERE BEL BAĞLADI

Diyarbakır’da Demokratik Toplum Kongresi Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında, konuşan Demirtaş, hendekleri ve hendek mühendislerini de övdü….. Hendeklerle zafer kazanacağını açıklayan dünyadaki tek siyasetçi olarak tarihe geçti..

Demirtaş, “Bu direniş kazanacaktır.. Böyle hendek çukur diye küçümsemeye çalışanlar da dönüp tarihe baksınlar” iddiasında bulundu.

Terör örgütü mensuplarının hendeklerden kaçan halkın göç ettiği araçlara ateş açmasını perdeleyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş büyük bir algı operasyonuna imza attı. PKK’lıların evler arasındaki duvarları yıkmasını güvenlik güçlerine mal etmeye çalıştı.

Demirtaş, “Oradaki evleri harabeye çeviren tank atışlarıdır. İnsanlar o yüzden oraları terk ediyor.” Diyerek algı operasyonu yapmaya kalkıştı.

DEMİRTAŞ HANİ PKK’YA SİLAH BIRAKTIRACAKTI?

1 Kasım seçimlerini darbe olarak niteleyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, halkın terör sorununu çözmesi için oy verdiğini unuttu.. Terör örgütü PKK’yı cesaretlendirici yönde özyönetim ve özerklik konusunda adımlar atacaklarını söyledi:

Önümüzdeki hafta sonu 26-27 Aralık’ta olağanüstü demokratik toplum kongresine katılacağız.. Özyönetim özerkliğin inşası ve içinin doldurulması ve sürecin siyasi zeminde güçlü ilerletilmesi için önemli kararlar alacağız.

Peki hendek siyasetini sürdüren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Türkiye’nin Suriye’ye dönmesini mi istiyor? Amaç Türkiye’nin bir iç savaşa sürüklenmesi mi? HDP, neden kanın durmasını sağlayacak adımlar atmamakta direniyor? Demirtaş, neden yeni provokasyonların fitilini ateşleyecek açıklamalar yapıyor? HDP’nin 4 yıl sonra Meclis’e girebilecek bir oy alamayacağını mı düşünüyor? PKK’ya “dur” diyeceği yerde güvenlik güçlerini eleştiren Demirtaş, demokrasiyi terör için bir araç olarak mı görüyor? Şimdi bu sorular cevap bekliyor.