Devlet Bahçeli’nin ortalığı karıştıran fotoğrafı

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Anıtkabir’de düzenlenen törene katılmadığı belirtilmişti. Ancak Bahçeli’nin törende olduğu ortaya çıktı.

Mustafa Kemal’in, ölümünün 77. yılında Anıtkabir’de düzenlenen devlet töreniyle anıldı. Anıtkabir‘deki anma törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlukatıldı.

10 Kasım nedeniyle Anıtkabir’de tören yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kortejde; TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcıları Tuğrul Türkeş ve Cevdet Yılmaz, yüksek yargı organlarının başkanları, Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanları,siyasi partilerin temsilcileri, bürokratlar ve diğer devlet erkanı yer aldı.

Kılıçdaroğlu, anamuhalefet lideri olduğu ve protokol sıralaması da Meclis Başkanı ile başladığı için protokolde 5. sırada bulunuyor. Meclis’te temsil edilen diğer parti temsilcileri ise bakanlar ile komutanlardan sonra protokolde yer alıyor.

BAHÇELİ TÖRENE KATILDI MI?

Ancak bugünkü törende Bahçeli’nin arka planda kalması dikkat çekti. Bahçeli, törene kurmayları Oktay Vural ve İsmet Büyükataman ile birlikte katıldı. Ancak görüntülerde Bahçeli, arka sıralarda durduğu için pek görünmedi.

Bu durum, ilk başta Bahçeli’nin törene katılmadığı yönünde değerlendirmelere neden oldu. Kulislerde, “Bahçeli, iktidar mensupları ile özellikle de MHP’den ayrılarak Ak Parti’ye geçen Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ile aynı fotoğraf karesinde görünmek istemedi. Bu nedenle daha arka planda kalmaya özen gösterdi” yorumları yapılıyor.