Erdoğan’a Hakaret Eden Sözcü Dümeni Kıvırdı!

Sözde bulmacasına tepki yağan Sözcü kıvırdı!
İlkesiz ve seviyesiz haberleriyle bilinen Sözcü paçavrası, yılın ilk günü manşetinde bulmaca kılıfıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretlerde bulundu. Gazete tepkiler üzerine, Recep adının yer aldığı satırın başına Ö ve L harflerinin sehven yan yana geldiğini söyleyerek kıvırmaya çalıştı.

1 Ocak 2016 tarihli sayısında “2016 yılı falınız” başlığını atan ve “Tabloda gördüğünüz ilk 3 isim bu yıl da hayatınızda olacak” spotuna yer veren Sözcü paçavrası, yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedefine koydu ve sözde bulmaca kılıfıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret yağdırdı.

Daha önce Erdoğan’a yönelik yayınladığı onlarca hakaret ve iftira içerikli haberler dolayısıyla yargı tarafından tazminata çarptırılan Sözcü’nün dozajı arttırarak küstah yayınlarına devam etmesi ve açıkça hakarette bulunması sabırları taşırdı.

Yeri geldiğinde FETÖ yeri geldiğinde PKK hatta yeri geldiğinde Rusya gibi ülkelerin bile arkasında durabilecek kadar ihanet içerikli bir yayın çizgisine sahip olan Sözcü, “2016 Falınız” isimli haberiyle ne kadar iğrençleşebileceğini bir kez daha gösterdi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında soruşturma açılan gazete gelen tepkiler üzerine Cumhurbaşkanı’ndan özür dilemek yerine Recep adının yer aldığı satırın başına Ö ve L harflerinin sehven yan yana geldiğini söyleyerek kıvırmaya çalıştı. “Sözcü’nün yüreği insan sevgisiyle çarpar” iddiasının bulunduğu açıklamada, “Allah’ın verdiği ömrü kısaltmak gibi bir niyetimiz zaten olamaz” diyen gazete Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ömür diledi.