FBI’ın harekete geçmesinin ardından Gülen köşeye sıkıştı!

Türkiye’de darbe girişiminde bulunduğu için her gün yeni operasyonlarla zor günler geçiren Fetullahçı Terör Örgütü’ne bir darbe de ABD’den geldi. ABD kongresi FETÖ okulları için bir dizi inceleme başlattı. Çemberin daraldığının farkında olan Fetullah Gülen 1999 yılından bu yana yaşadığı ABD’yi terketmeye hazırlanıyor.

ABD Kongresi aldığı karar doğrultusunda ‘organizasyon‘ diye tanımladığı Paralel yapının okulları için inceleme başlatıldığını duyurdu. FBI bu okulların mali yapısını incelediği de belgede yer alan bilgiler arasında.

ABD Kongresi raporlarına göre, ABD’de, Illinois, Ohio ve Indiana EyaletlerindeConcept Charter School‘a bağlı 19 okulda soruşturma başlatıldığı belirtiliyor.

Charter School” adı altında halkın vergileriyle finanse edilen okullar olduğu ve bu okullarda yapılan FBI incelemelerinde 48 kutu, tazminat, satıcı, yönetici bilgilerini içeren raporlar bulunduğu belirtiliyor.

Yapılan analizlere göre bu okullardan en çok telekomünikasyon ve internet hizmetlerine para harcandığı da eklenen bilgiler arasında.

İşte ABD Konresi’nin konu ile ilgili kararı;

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, , , ,