FETÖ-Acem işbirliği

Suriye’nin Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak’ta savaşan Sultan Abdulhamid Tugayı Komutanı Ömer Abdullah, basında yer alan “Türkmen Dağı düştü” başlıklı haberlere tepki gösterdi.

Paralel Yapı’nın MİT TIR’larıyla Türkmenleri hedef alan operasyonu Suriye’deki Türkmenleri vurdu. Katil Esed rejimi, PYD, DAEŞ terör örgütü arasında ölüm kalım savaşı verirken, Türkmenler rejim destekçisi İran ve Rusya’nın yoğun saldırısı karşısında katliama mazur kalıyor. Türkmenlere yönelik bu katliam da FETÖ ve terör medyasının yanı sıra CHP ile HDP sessiz kaldı. 

Türkiye’nin Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine yardım götüren MİT TIR’larını durduran ve bu TIR’lar üzerinden Türkiye’yi teröre destek vermekle suçlayan Paralel Yapı medyası ve birlikte hareket ettikleri Cumhuriyet gazetesi Türkmenlere yönelik Esed, İran ve Rus saldırısını görmezden geldi. Cumhuriyet, Zaman ve tetikçi Taraf gazetesi için Türkmenlere yönelik başlatılan etnik temizlik, haber değeri taşımadı. FETÖ ve terör medyasının Türkmenlere yönelik yapılan Esed ve Rus katliamına karşı sessiz kalması, PKK’ya yönelik verdikleri destek bakımından manidar bulundu. Aynı zamanda AK Parti’yi İrancılıkla suçlayan paralel yapı bugün Suriye’de Türkmenlere karşı savaşan İran’ın yaptığını daha önce MİT TIR’larını durdurarak yapmışlardı.

MUHALEFET DE TÜRKMENLERİ GÖRMEZDEN GELDİ

Suriye’nin kuzeyindeki Türkmen köylerine yönelik başlatılan kara ve hava harekatına karşı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve PKK’nın siyasi uzantısı konumundaki HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da sessizliğe gömüldü. Kobani olaylarına yönelik anında sosyal medya hesaplarından tepki gösteren Demirtaş ve Kılıçdaroğlu’nun Türkmenlere karşı yapılan katliam karşısında sessiz kalması ise, gerçek yüzlerini  ortaya çıkarmış oldu. 

Paralel Yapı ve CHP’nin katil Esed yandaşı olduğunu hatırlatan Savcı Sayan,“Esed’e zarar veren bütün unsurlar bunlar için düşmandır ve dolayısıyla Paralel Yapı ve CHP Türkmenlere bu gözle bakıyor. Fransa ve Kobani söz konusu olduğunda hem Paralel Yapı için hem de CHP için durum farklı olur. Çünkü Fransa ve Kobani onlarla aynı düşünen bir yapı içindedirler.  Düşünsel anlamda liderleri aynı şeyleri düşünüyor. Esed, CHP, Paralel Yapı, Fransa, İngiltere, Amerika ve Suriye’de bunlara destek veren bütün unsurlar hep birlikte aynı paralelde Türkiye’ye karşı, Ortadoğu Müslümanlarına karşı birlik ve beraberlik istemeyen bir grup. Türkmenler de Paralel Yapı’yı, CHP’yi ilgilendirmez ama bunları Fransa ilgilendirir. Bunlar Türkmenlere Fransız kalıyorlar ama Fransızlara Fransız kalmıyorlar. Çünkü bunların merkezleri, üst aklı hepsi aynı” dedi.   

“TÜRKMENLERE YÖNELİK SALDIRILARDAN MEMNUNLAR”

Fetullah Gülen ve medyası başta olmak üzere ana muhalefet partisi CHP’den, HDP’den ses çıkmamasını “garip ve manidar” olarak değerlendiren “ASDER fahri başkanı emekli general Adnan Tanrıverdi, “Bugün İran, Rusya ve Esed’in kuvvetleri özellikel Hatay’ın güneyindeki Türkmen bölgesini havadan, karadan yaptıkları taarruzlara karşı sessiz kalmalarından içimizdeki birileri memnun gözüküyor. Türkiye’nin özellikle Türkmenlere giden TIR’ların durdurulması ve o zaman ki sansasyon nedeniyle hükümetin aktif olarak bu bölgedeki Türkmenlere yeterli bir şekilde desteklenmesine de sekte vurdu. Herhalde Türkmenlere yönelik yapılan bu saldırılardan bahsetmemeleri gelişmelerden memnun olduklarının işareti olarak görmek lazım” dedi.     

Türkiye’de kendilerini milliyetçi tavırla simgelemiş olanların Türkmenlere karşı Esed ve Rus saldırısı karşısında çok ciddi bir tavır koyması gerektiğini ifade edeneski Bakanlardan ve Siyaset Bilimci Bülent Akarcalı, “Benzer bir olay Kobani’de olmuş olsaydı acaba ne olurdu? Türklerin ve Müslümanların dışında birilerinin başına bir şey geldi mi kıyamet kopuyor ama Müslümanların ve Türklerin başına bir şey geldiği zaman da kimseden ses çıkmıyor. Türkiye’yi muhatap almamaya yönelik, Türkleri kızdırmaya yönelik olarak Türkmenlere karşı saldırıda bulunuyor. Sözde aydın geçinenlerin zoru yalnız Türklerle ve Müslümanlarla” şeklinde konuştu.