HDP İstanbul Milletvekili Celal Doğan PKK’yı suçladı!

1 Kasım seçimlerinde aradığını bulamayan HDP’de işler karıştı. Son olarak eski Gaziantepspor başkanı, eski CHP Milletvekili şuanda HDP İstanbul milletvekilli Celal Doğan, HDP’nin yaşadığı oy kaybıyla ilgili şiddet olaylarının faturasının HDP’ye kesildiğini belirtti. Olaylar esnasında PKK’nın terör eylemlerini kınamayan Celal Doğan PKK’yı eleştirdi. Acı bir itiraf yapan Celal Doğan, hendekler, bombalar HDP’ye oy kaybettirdi dedi.

1 Kasım seçimlerinde aradığını bulamayan HDP’de işler karıştı. Son olarak eski Gaziantepspor başkanı ve HDP İstanbul milletvekilli Celal Doğan, HDP’nin yaşadığı oy kaybıyla ilgili şiddet olaylarının faturasının HDP’ye kesildiğini belirtti. Olaylar esnasında PKK’nın terör eylemlerini kınamayan Celal Doğan PKK’yı eleştirdi.

CHP’den HDP’ye geçtikten sonra “Türk askerine kurşun sıkıldığı gün ben yokum” diyen ancak PKK’nın terör eylemlerini kınamayan Celal Doğan PKK’yı eleştirdi, “Hendekler, bombalar HDP’ye oy kaybettirdi” dedi.

PKK’YI SUÇLADI

Şiddet olaylarının faturasının HDP’ye kesildiğini belirten Doğan, “Bu konuda da başarılı oldular. PKK’nın saldırıları ve çatışmaların sebebi HDP olarak gösterildi. Bu doğru olmamasına rağmen kabul ettirmeye çalıştılar ve etkili oldular” dedi.

HDP’de, 1 Kasım’da yenilenen Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle ertelenen olağan kongre için hazırlıklar başladı.

HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, yaptığı açıklamada, 1 Kasım seçimi nedeniyle ertelenen kurultayın en kısa sürede yapılması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

İl eş başkanları, Parti Meclis (PM) ve Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) ardından kurultay kararının alınacağını belirten Bilgen, seçim dolayısıyla ertelenen diğer çalışmaların da bir an önce tamamlanacağını ifade etti.