HDP’li Sırrı Süreyya Önder Polis Müdürüne Saldırdı

HDP’li milletvekili Sırrı Süreyya Önder polisi darp etti!

Ankara Tren garına yakın alanda meydana gelen patlamada 86 kişinin hayatını kaybettiği ve 186 kişinin yaralandığı saldırı sonucunda olay yerine gelen HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile bir polis arasında tartışma yaşandı. Kendisini olay yerine almayan polise sinirlenen Sırrı Süreyya Önder, ‘lan çekil’ diye bağırarak darp etti.
Ankara Tren Gar’ına yakın bölgede bu sabah saatlerinde meydana gelen patlama sonrası olay yerine giden HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, olay yerinde görevli polis ile tartıştı. Polis, Sırrı Süreyya Önder ile birlikte gelen kalabalığı patlamanın olduğu yere almak istemeyince tartışma yaşandı.

SIRRI SÜREYYA’DAN POLİSE LAN ÇEKİL
Yaşanan gerginlik sonrası HDP’li milletvekili Önder, önünde bulunan polis müdürünü iterek ‘Lan çekil’ diye bağırdı. Önder’in bağırmasından sonra yanında bulunan kalabalık da polis müdürüne tepki gösterdi. Tepkiler sonrasın polis, milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve beraberindeki kalabalığı olayın meydana geldiği bölgeye aldı.

POLİS MÜDÜRÜ BAĞIRDI!
Olay yerinde inceleme yapan milletvekili Önder’in etrafta toplanan kalabalığa sağduyu çağrısı yaparken bir vatandaş Önder’e tepki göstererek bağırdı.

Sakinleştirilmeye çalışılan kişi çevredekiler tarafından bölgeden uzaklaştırıldı. Olaylar esnasında çevik kuvvette görevli polis müdürü sinirlerine hakim olamayıp çevresinde bulunanlara ‘Her şeyi ben mi yapacağım’ diyerek bağırdığı görüldü.

KISA SÜRELİ GERGİNLİK
Öte yandan olay yerinde vatandaşların ihbarı üzerine polis tarafından alınan iki kişiye vatandaşlar kimlik kontrolü yapılmasını istedi. Polis, kimlik kontrolü yapmayınca sinirlenen bir kişi sivil giyimli kişilere saldırarak tokat attı. Yaşanan kısa gerginlik sonrası polis, kim oldukları bilinmeyen sivil giyimli kişileri olay yerinden uzaklaştırdı.

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, , ,

Yorumlar