Hem yalancı hem müfteri

Diyarbakır’da evine giderken suikast girişimine uğradığını iddia eden Selahattin Demirtaş’ın yalanı çok geçmeden ortaya çıktı. Diyarbakır Valiliği, Demirtaş’a ve makam aracına yönelik herhangi bir saldırının gerçekleşmediğini bildirerek, araçtaki hasarın sert bir cisim çarpmasından meydana geldiğini açıkladı.

Her fırsatta kendisini kamuoyuna ‘cici çocuk’ olarak lanse eden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, iftiralarına her geçen gün bir yenisini ekliyor. Önceki gün Diyarbakır’da evine giderken suikast girişimine uğradığını iddia eden Selahattin Demirtaş’ın yalanı çok geçmeden ortaya çıktı. 

Diyarbakır Valiliği, Demirtaş’a ve kentte kullandığı makam aracına yönelik herhangi bir saldırının gerçekleşmediğini bildirerek, araçtaki hasarın sert bir cisim çarpmasından meydana geldiğini açıkladı.  

HÜRRİYET VE CUMHURİYETYALAN HABER YAPTI 

7 Haziran ve 1 Kasım Genel Seçimlerinde desteğini gizlemeyen ve bu tavrını hâlâ devam ettiren malum medya da “Demirtaş’a suikast” yaygarasına ortak oldu. Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Hürriyet Gazetesi’nin dün manşetinden verdiği, “Arka camda kurşun izi” haberiyle, Paralel Yapı’nın güdümünde çıkarıldığı iddia edilen Cumhuriyet Gazetesi’ninDemirtaş’a suikast girişimi” haberi de valiliğin açıklamasıyla baştan aşağı yalanlanmış oldu.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ: ARAÇ KRİMİNAL İNCELEMELERE TABİ TUTULMUŞTUR

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Demirtaş’ın kullanımına tahsis edilen, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait zırhlı araç park halindeyken ve içinde kimse yokken, koruma görevlilerinin arka camın sağ tarafında hasar tespit ettiği belirtildi. 

Demirtaş’ın talebiyle incelenmek üzere İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasına götürülen aracın gerekli kriminal incelemelere tabi tutulduğu ifade edilen açıklamada, ilk belirlemelere göre, aracın arka camının sağ tarafında 3 santimetre büyüklüğünde hasar olduğunun gözlemlendiği kaydedildi.

SİLAH DEĞİL SERT BİR CİSİM ÇARPMIŞ 

Kriminal incelemede, “herhangi ateşli silah atış artığına rastlanılmadığı” bildirilen açıklamada, hasarın sert bir cisim çarpmasından meydana geldiğinin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, “Selahattin Demirtaş’ın ilimizde bulunduğu süre içindeki programı, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından tahsis edilen koruma görevlilerince takip edilmiş olup, kendisi veya aracına yönelik herhangi bir saldırı olayı gerçekleşmemiştir” ifadelerine yer verildi.