Hendekçi Demirtaş’tan Beyaz Shov’daki pkk Propagandasına Beyin Yakan Yorum

Hendekleri savunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kanal D’de Beyaz Show’a bağlanarak kendini bir öğretmen olarak tanıtan Ayşe Çelik’in PKK propagandasını savundu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kağıthane’de partililerin düzenlediği bir toplantıda, Diyarbakır’dan aradığını söyleyip canlı yayına bağlanan ve terör örgütü PKK’nın propagandasını yapan Ayşe Çelik hakkında konuştu.

Çelik’e sahip çıkan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,“Ne yaptı ki kadıncağız, bu kadar saldırıya uğradı?” dedi.

KADIN BARIŞ MESAJI VERİYOR

Demirtaş şöyle konuştu: “Ahlaki değerleri savunan böyle bir partinin bu kadar büyük bir psikolojik baskı altında vatan haini, şiddet yanlısı gibi gösterilmesinin ve bunda kısmen başarılı olmasının nedeni Türkiye’deki medyadır. Bunun bir örneğini bir şov programında yaşanan örnekle gördük. Bir kadın telefonla şov programına bağlanıyor. Türkiye’nin doğusunda insanlar ölüyor. Sessiz kalmayın lütfen! Anneler ağlamasın. Çocuklar ölmesin. Barış olsun bu ülkede’ diyerek, barış mesajı veriyor. Sonrasında yaşananları dikkatlice izleyelim. Konsept o kadar sert ki, bir merkez medyadan barış mesajı verilmesi devletin bütün mekanizmalarını aynı anda harekete geçiriyor. Derhal program yapımcısını linç ediyorlar.”

‘’TELEVİZYON PROGRAMCILARINI KORKUTMAK İSTİYORLAR’’

O konuşmayı yapan kadının gözaltına alınıp tutuklanmak istendiğini ifade eden Demirtaş,“Buna terör örgütü propagandası diyorlar. Bir insan ‘Ülkemde insanlar ölmesin, barış olsun derken niye bu kadar saldırıya uğruyor? Çünkü geri kalanları korkutmak istiyorlar. Geri kalanlar korkmalı, televizyon programcıları ürkmeli, korkmalı. Ağzına barışın ve çözümün lafını almak isteyenler. Başına neler geleceğini görmeli. Saldırının bu kadar yoğun olmasının ve orantısız olmasının nedeni bu.

‘’NE YAPTI Kİ KADINCAĞIZ’’

Ne yaptı ki kadıncağız, bu kadar saldırıya uğradı? Toplumun geri kalanında bu duygunun yayılmasını engellemek istiyorlar. Peki bu televizyon ne yapıyor. Büyük bir pişmanlık beyannamesi yayınlıyor. Türkiye’de medyanın hali budur. Ne 7 Haziran ne de 1 Kasım’da hiçbir medya grubundan destek almadık. Doğan medya grubu da dahil. Asla aramızda bir çıkar ilişkisi ve uzlaşma olmadı.” ifadelerini kullandı.