İhanet bildirisine imza atan Ahmet İnsel ‘Rusya’nın Sesi’ne koştu!

Türkiye aleyhindeki her kampanyada ismi öne çıkan Prof Dr. Ahmet İnsel, ihanet bildirisine neden imza attığını ve PKK’yı niçin eleştiremediklerini “Rusya’nın Sesi” radyosuna anlattı.
Facebook Twitter Linkedin Google Gönder

Daha önce Ermeni soykırımı yalanı ile ilgili kampanyaya imza atarak Türkiye’ye suç atan Cumhuriyet gazetesi yazarı Prof Dr. Ahmet İnsel, “PKK’yı eleştirmedikleri” yönündeki eleştirilere “PKK terör yöntemlerini kullandığı sürece TCK’nın öngördüğü suçları işleyen kişilerin bulunduğu bir örgüttür. Benim PKK ile bir ilişkim yok, ama devletle var” şeklinde muğlak ve sinsi bir cevap verdi. İnsel, PKK’nın bir “isyan hareketi” olduğunu söyleyerek bir skandala daha imza attı.

RUSYA’NIN SESİ’NE KONUŞTU

“Rusya’nın Sesi FM”de yayınlanan bir programında konuşan İnsel, akademisyenlere disiplin soruşturması açılmasının yasal gerekçesi olmadığını savundu. Terör örgütü PKK’ya tek kelime ile dahi söz edemediklerine yönelik eleştirileri de Rus radyosunda cevaplayan İnsel, “PKK’nın yaptığı eylemlerin eleştirilmesiyle devletin yaptığı eylemlerin eleştirilmesi aynı düzlemde ele almamak gerekir. PKK terör yöntemlerini kullandığı sürece TCK’nın öngördüğü suçları işleyen kişilerin bulunduğu bir örgüttür. Benim PKK ile bir ilişkim yok, ama devletle var. Ben Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olarak devletin ona çizilmiş olan yasalar ilkeler temel hak ve özgürlükler sınırlaması içinde davranmasını beklerim.” dedi.

“PKK İSYAN HAREKETİDİR!”

“Şu anda PKK’nın yaptığı Çınar’daki eylem bir terör eylemdir.” diyen İnsel, sonrasında ise şu ifadeleri kullandı: “Bunu terör eylemi çerçevesinde değerlendirmek ve lanetlemek gerekir. PKK’ya sadece terör örgütü demek de yeterli değildir terör yöntemlerini de kullanan isyan hareketidir. Siyasal yönü de var terör yönü de var.”