IŞİD’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tehdit Videosu!

Irak Şam İslam Devleti, (IŞİD) terör örgütü hükümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben hazırladığı videoda Türkiye’nin ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine katılmaması için tehdit etti. IŞİD tarafından hazırlanan video kaydı, bozuk bir Türkçe ile YouTube’da yayınlandı. Türkiye’nin Afganistan’da mücahitlere karşı NATO kuvvetlerinin komutanlığı yaptığı hatırlatılan videoda “Bugün alçaklık sahipleri ilahi alçaklıklara devam ediyorlar. Şimdi de Amerika liderliğindeki şeytan ittifakına giriyorlar” denildi. Ellerindeki Türk esirleri bırakmalarına karşın Türkiye’nin ABD’ye destek verdiğini savunan IŞİD, videonun devamında “Müslüman kardeşlerin hilafeti Erdoğan’a mesaj” ifadeleriyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şu mesajı gönderdi:”Senin başkanlığın hilafet devletinin döneminde sona erecek. İnşallah Türkiye tekbirli açılacak ve bize kim düşman olursa inşallah zarar vereyecek. Ve Allah’ın gücü sizin şeytani ittifaklarınızdan daha güçlü.”

Irak Şam İslam Devleti örgütü, Türkiye’yi ABD’nin yanında yer almasından dolayı açıktan tehdit etti. IŞİD, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Türkiye’de binlerce uyuyan hücremiz var. Türkiye haçlı seferlerinde yer almasının bedelini ağır ödeyecektir.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’YE AÇIK TEHDİT

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden (TBMM) Suriye ve Irak için sınır ötesi harekat tezkeresinin geçmesi ve dün ABD’nin Kobani’deki IŞID güçlerine hava harekatı düzenlemesinin ardından örgüt Türkiye’yi tehdit etti.

IŞİD’in İslam Devleti haber adlı Twitter adresinden yayınladığı bildiride, “Türkiye haçlı seferlerinde yer almasının bedelini ağır ödeyecektir” denildi.

“BİNLERCE UYUYAN HÜCREMİZ VAR”

Türkiye haritasının üzerine el bombaları konulan bir görselle yayınlanan tehdit mesajında, “Türkiye bu savaşa İslam devletinin karşısında girerse, güvenli kalır zannetmesin. Türkiye’nin içinde İslam Devleti’nin binlerce uyuyan hücreleri vardır. Bizim cevabımız çok sert gelecektir” denildi.

Yorumlar