İslam’ın yanlışlarını ararken müslüman oldu

Papaz asistanı Alman Haşim Jeansen, bir Türk ile evlenen kardeşine İslam dininin yanlışlarını bulacağını söyledi. 12 yıl süren araştırma sonunda kendisi Müslüman oldu.

16 yıl öncenin papaz asistanı Haşim Jeansen’in hayatı, kız kardeşinin bir Türk ile evlenmesiyle değişti. Henüz 19 yaşındayken papaz olmak istediğini söyleyen Jeansen (36), kardeşinin İslam dinini seçmesine karşı çıktığını ve bu dinin yanlışlarını ortaya çıkarmaya karar verdiğini belirtti. Bunun için Leiden Üniversitesi’nde Allah’ın varlığı üzerine doktora yapan Jeansen, “7 yıl teoloji üzerine çalıştım. 5 yıl da Ebunnur Üniversitesi’nde teoloji üzerine araştırmalarda bulundum. Fıkıh alanında da doktora yaptım” dedi.

İLK SAYFALARDA SEVDİM
12 yıllık çalışmaları sonunda kendisi de Müslüman olan Jeansen, doğruyu bulma sürecini şu sözlerle anlattı: “Kız kardeşim bir Türk’le evlendi ve Müslüman oldu. Kendisine İslam’ın doğru olmadığını söyledim. Bir kitapçıya gittim ve Almanca bir Kur’an aldım. Kur’an’ı okuyup kardeşime onun yanlışlarını göstermek istedim. Fakat daha 3 sayfa okumuşken Kur’an’ı çok sevdim. Sonra çok daha fazla okumaya başladım. İkilem içine düştüm. ‘Hıristiyan olarak mı kalmalıyım yoksa Müslüman mı olmalıyım?’ diye düşündüm. Bir süre sonra papaza hangi dini seçmem gerektiğini sordum. ‘Tanrıya dua et, o sana cevabı verecektir’ dedi. Eve gidip dua ettim. Çok ağladım. Tesadüfen Kur’an’dan bir sayfa açtım. Maide suresi geldi. Papaz, öğretmen, din adamları, Kur’an’ı duydukları zaman, onu okudukları zaman kalplerinde kibir yoksa ağlayacaklardır ve bileceklerdir ki bu Allah’ın sözleri. Bu benim için bir sinyaldi. O anda Müslaman olmaya karar verdim.”

Takvim

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, ,