İsmailağa Cemaati seçim sonuçları için ‘şükür namazı’ kıldı

Seçim sürecinin Müslümanların lehine bir sonuç ile çıkılmasının ardından Alem’i İslam, ‘şükür secdesi’ için camilere akın etti, Rabbine dua niyazında bulundu.

Türkiye, 1 Kasım seçim sürecini Ümmeti Muhammed’in lehine bir sonuç ile tamamladı.

Sonuçların Alem’i İslam’a hayırlar getirmesi için ve de şükür secdesi için Rabbine niyazda bulunan Müslümanların bu defa ki durağı ise, İstanbul Fatih’te bulunan Yavuz Selim Camii idi.

Çıkan sonucun şükrü için önce Kuran Tilavetleri yapıldı, ardından da şükür secdeleri. Yapılan dualar ise “Amin” demeye değerdi.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN HOCASI KEMAL EFENDİ DE DUAYA İŞTİRAK ETTİ

Yavuz Sultan Selim Gençlik Derneğinin bu hayırlı davetine ise katılım oldukça üst düzeydeydi. İsmailağa Camii İmam Hatibi Salih Topçu, cemaatin ünlü isimlerinden Hasan Kılıç Efendi, Mustafa Bilici Efendi, Mahmut Eren, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da vakti zamanında hocalığını yapmış olan Kasımpaşalı Kemal Hud Efendi ve çok sayıda davetli de katılımcılar arasındaydı.

Öte yandan yapılan duanın bugün Suriye’de Müslümanlara kan kusturan “İran’ın akıl hocası olanlara” kök söktüren Osmanlı padişahlarından Yavuz Sultan Selim Han’ın kabri başında yapılması ise dikkatlerden kaçmadı.

Yorumlar