İsrail ajanları Arap kılığında hastane bastı

İsrail gizli servisi ajanları, Filistinli kılığına girerek Batı Şeria’da bir hastaneyi basıp Filistinli bir genci kaçırdı. Doğum için bir kadını hastaneye getirmiş gibi yapan İsrailli teröristler, 27 yaşındaki Filistinliyi katletti.

İsrail gizli servisi ajanları, Filistinli kılığına girerek Batı Şeria’da bir hastaneyi basıp Filistinli bir genci kaçırdı. Doğum için bir kadını hastaneye getirmiş gibi yapan ajanlar, işgalci Yahudi bir yerleşimciyi bıçakladığı iddia edilen 20 yaşındaki Azzam Şalaldeh’i kaçırırken, onlara engel olmaya çalışan 27 yaşındaki kuzenini vurarak öldürdüler.

Güvenlik kameralarına yakalanan görüntülerde kefiyeli ve sakallı kişiler, El Halil kentindeki El Ahli Hastanesi’ne girerken görülüyor. Cerrahi bölümünü basan ajanlar, şüpheliyi tekerlekli sandalye ile götürürlerken görüntülere yansıyor.

Hastane müdürü Cihad Şavar, “Sağlık ekibini oradan uzaklaştırdılar, cerrahi bölümünü kontrol altına aldılar, Şalaldeh’in odasına gittiler, kimsenin girmesine izin vermediler. Sonra gittiler. Yaralı kanlar içindeydi; müdahaleye rağmen kurtarılamadı” dedi.

İsrail iç istihbarat örgütü Şin Bet, operasyonu doğruladı.

Terör devleti İsrail ve işgal altındaki bölgeler ekim ayı başından beri artan bir gerilimle karşı karşıya. Yaşanan çatışmalarda; terörist İsrail, 78 Filistinliyi katletti, biri Arap olmak üzere 10 İsrailli ise öldü.

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, , , ,