İsrail: DAEŞ bizden korktuğu için saldıramıyor

Ülkenin resmi radyosuna konuşan terör devleti İsrail’in Savunma Bakanı Moşe Yalon, DAEŞ’in İsrail’den korktuğunu iddia ederek, “Çünkü çok sert bir karşılık alacaklarını biliyorlar” dedi. Koalisyona katılan yaklaşık 40 ülkeye karşı savaşan terör örgütü DAEŞ ile ilgili Yalon’un bu açıklaması kamuoyunda inandırıcı bulunmadı.

Terör devleti İsrail’in Savunma BakanıMoşe Yalon, DAEŞ’in kendilerinden korktuğu için saldırıda bulunmadığını savundu.

“ÇOK SERT KARŞILIK ALACAKLARINI BİLİYORLAR”

İsral’in resmi radyosuna konuşan Bakan Yalon, DAEŞ örgütünün bulunduğu bazı bölgelerin İsrail sınırında olduğunu ancak örgütün bugüne kadar kendileri için bir tehlike arzetmediğini belirtti. Moşe Yalon, DAEŞ’in İsrail’den duyduğu korku nedeniyle saldırmadığını dile getirerek, “Çünkü çok sert bir karşılık alacakalarını biliyorlar” dedi.

“İRAN, İSRAİL İÇİN TEHDİT”

İran’ın varlığının İsrail için “tehdit” olduğunu vurgulayan Yalon, “Suriye ve Golan Tepeleri’nde bize karşı bir cephe açma girişiminde bulundular. Başarılı olamadılar çünkü önlerini kapattık” dedi. İsrailli Bakan, İran’ın kendileri için “DAEŞ’den daha tehlikeli” olduğunu da ekledi.

BÜTÜN YAHUDİLERİ ÖLDÜRECEKLERİNİ AÇIKLAMIŞLARDI

DAEŞ, geçen yaz yaptığı bir açıklamada, İsrail’i ortadan kaldıracakalarını ve bütün Yahudiler’i öldüreceklerini iddia etmişti. Yine yaz aylarında İsrail’de 6 Arap, DAEŞ üyesi oldukları şüphesiyle gözaltına alınmıştı.

Tel Aviv, İsrail’de yaşayan Araplar’ın çoğunluğunun örgüte karşı olduğunu, bu nedenle barınma olanağı bulamadığını duyurmuştu.

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, ,