Kanaltürk’ten ‘yayınımız kesildi’ yalanı!

Paralel Yapı’nın medya organları Bugün Tv ve Kanaltürk’ün İstanbul Şişli’deki binasında kayyumun içeri girmesinin ardından yayına müdahale ettiği yalanı ortaya atıldı. ‘Yayınımız kesildi’ alt yazısı geçen Kanaltürk’te Bugün TV Genel Yayın yönetmeni Tarık Toros, bir odaya kendisini kapatarak şova devam ediyor.

İpek Medya Grubu’nun Mecidiyeköy’deki binası önünde, şirketlere kayyum atanmasını protesto eden grup ile polis arasında arbede yaşandı. Holding ve şirketlerine kayyum atanmasına tepki gösteren bir grup, gece boyunca Ortaklar Caddesi’ndeki İpek Medya Grubu binasında ve önünde bekledi.

Grupla polis arasında yaşanan arbede sırasında 5 kişi gözaltına alındı. Daha sonra kayyum heyeti polis eşliğinde binaya girdi.

“YAYINIMIZ KESİLDİ” YALANI

Kayyumların binaya girişinin ardından Kanaltürk yayınında ‘Yayınımız kesildi‘ duyurusu geçildi. Kayyumlarla tartışan Bugün TV Genel Yayın yönetmeni Tarık Toros, bir odaya 20 kişiyle beraber kendisini kapatarak yayına devam etti. Odaya girişin engellenmesi için bekleyen grubun arasında dokunulmazlığı olan CHP’li vekiller de yer aldı. Toros’un bina içerisinde bir kalkışmaya hazırlandığı bildirildi.

Karartma yalanının hemen ardından Eski milletvekili Hakan Şükür yayına telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu.

BİR YALAN DAHA ORTAYA ÇIKTI

Tarık Toros, binaya gelen kişilerin kayyum olduklarına ilişkin tebligat yapmadığını ifade etti. Ancak dün binaya giderek tebligat yapmak isteyen polisler binaya alınmayarak darp edilmişti.

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, , ,