‘Katliamı viski ve esrar içerek kutlamış’

Paris’te 129 kişinin hayatını kaybettiği saldırıları tasarlayan ve Saint Denis’deki operasyonda öldürülen Abdülhamit Ebayud’un katliamı bir şişe viski ve esrar içerek kutladığı aktarıldı.

Sky News, Ebayud’un kaldığı evin Saint Denis’de olduğunun anlaşılması üzerine IŞİD’linin komşusuna ulaştı. Paris’te saldırıların düzenlendiği gece annesinin evine gittiğini anlatan Amel Alla adlı kişi, dışarıda bir grup insan gördüğünü söyleyerek, “Ebayud’u Müslüman kıyafetleri içinde gördüm. Binanın altında sekiz belki de 10 kişilerdi” dedi.

BANA DA VİSKİ TEKLİF ETTİ

Ebayud’un yanındaki adamların ‘normal kıyafetler’ giydiğini söyleyen Alla,“Gördüğümün o olduğundan yüzde 99.9 eminim. Hep birlikte esrar ve bira içiyorlardı. Bu kişileri sıklıkla sokakta görüyordum. Onların hepsini tanıyorum”dedi.

Daily Mail’e konuşan Ebayud’un bir başka komşusu Jean-Jacques da, “Sokakta elinde bir şişe viskiyle oturuyordu. Hatta bana da teklif etti” diye konuştu. Jean-Jacques bu kişinin Ebayud olduğunu haberleri izledikten sonra anladığını belirtti.

BFM TV de saldırıların hemen ardından Bataclan Konser Salonu’nda rehine krizi sürerken, Ebayud’un Paris’teki metroda görüldüğünü duyurdu. Güvenlik kamerası görüntülerine göre Ebayud, katliamın ardından metroya binerek Saint Denis’deki evine döndü. Polis kaynakları da bu iddiaları doğruladı.

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, ,