Kılıçdaroğlu Erdoğan’a yine hakaret etti

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a grup toplantısında hakaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki Grup Toplantısı'na katılarak konuşma yaptı. (Volkan Furuncu - Anadolu Ajansı)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki Grup Toplantısı’na katılarak konuşma yaptı. (Volkan Furuncu – Anadolu Ajansı)

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hafta sonu yapılan kurultayda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretlerde bulunmuş önce savcılık ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan harekete geçmişti.

Bugünkü grup toplantısında söylediği sözlerin arkasında olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu;

”Benim Cumhurbaşkanı’na yönelik sözlerim oldu. Şimdi o sözleri tekrar edeceğim: ‘Senin için şeref ve namus ne anlama geliyor? Oturacaksın bunun hesabını vereceksin. Ya adam gibi tarafsızlığını korursun, saygı görürsün. Tarafsızlığını korumazsan sana her gün namus ve şeref kavramını hatırlatacağım. Sen bu yemini neden ettin? Sende namus ve şeref ne anlama geliyor?’ Bu kadar açık. Bunu açıkladım.

YİNE HAKARETLERİNİ SÜRDÜRDÜ

Sanıyorlar ki kendilerinden korkacağız. Savcı da olsa, başbakan da olsa Allah’tan başka kimseden korkmayız. Aslında kendisine diktatör dediğim için değil, diktatör bozuntusu dediğim için bozuluyor. Diktatör de olamıyor. Daha önce diktatör de dedim. Ne zaman ki diktatör bozuntusu dedim o zaman bozuluyor.”