Kürt Anam PKK’ya isyan etti: Size n’oluyor, Çok zor durumdayım

“HÜKÜMET BUNU YAPMAYA MECBUR”

İlçede ikamet eden ve 9 gün boyunca yaşanan şiddetli çatışmalara an ve an tanık olan vatandaşlardan Sultan Karaşin, çok zor durumda olduklarını ve ne yapacaklarını bilmediklerini belirterek, “Bu böyle gitmez. Her iki tarafa da sesleniyorum. Artık yeter. Hükümet böyle yapmaya mecbur. Ancak diğerleri mecbur değil. 3 oğlum var, 3’ü de çalışmıyor. Nereye gideyim ben. Her yer karma karışık” dedi.

c_1850_1

“İŞ YERİMİN KEPENKLERİNİ KIRMIŞLAR”

10 gündür bölgelerine gelemediklerini ve iş yerlerini açamadıklarını anlatan esnaf Yusuf Özkul ise “Bugün iş yerimi açmak için geldim. Ancak geldiğimde açık olduğunu gördüm. Kepenkler kırılmış, dışarıda ve içeride olan kamera ve alarm ünitesi içeriden çıkarılmış. Bundan dolayı mağduruz. Bu terörün bitirilmesini istiyoruz. Başbakan ve cumhurbaşkanımızdan bunun bitirilmesi istiyoruz. Yeter artık diyoruz” diye konuştu.

Diyarbakir'in Sur ilcesinde gecen hafta Carsamba gununden beri uygulanan sokaga cikma yasagi gece yarisi kaldirildi. Sabah saatlerinde uc ayri guvenlik noktasindan gecerek evlerine ulasan vatandaslar ilceden goc etmeye basladi.

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, , , , , ,