Levent Kırca Osmanlı ile Dalga Geçmişti

Hadis Şerifle Müjdelenmiş olan Padişahlarımıza Levent Kırca Böyle Alay Etmişti
ÇARŞAFLA DALGA GEÇMİŞTİ

Ayyaş taklitleri ile ünlenmiş olan Kırca, sahneye çarşaf giymiş bir oyuncu çıkararak “İşte Türk Hava Yolları’nın hostesi gelmiş.” gibi ifadelerden sonra çarşaflı kadına yönelik ağır hakaretlerde bulunup: “Sen örtünmeyi becerememişsin. Burnun patlıcan gibi ortada kalmış. Ya şu burun beni acayip tahrik ediyor lan” demişti.

OSMANLI’YLA DA DALGA GEÇMİŞTİ

“Padişahlık döneminde harem var yok muydu? Vardı. Padişahlık döneminde haremde kadınlarla birlikte oluyorlar mıydı? Oluyorlardı. Padişah 30 sene at sırtında gezmiş… Bu padişahlar çocuklarını atın üstünde mi peydahladılar? Böyle bir şey olabilir mi? Olamaz. Padişah atın sırtında da gezer, başka bir şeyin sırtında da gezer, padişahtır bu kimin sırtına binerse onu gebe bırakır. Padişahın vazifesi gebe bırakmaktır. Gebe bırakmak ayıp değildir.” diyerek ecdadımızın büyükleriyle dalga geçmiş ve onlara hakaret etmişti.

HER ŞEYİ BİLEN ALLAH TÜRKÇEYİ Mİ BİLMİYOR!

Akçay Belediyesi tarafından organize edilen 9. Akçay-İda Kültür ve Sanat Şenliği’nde de Levent Kırca’nın söyledikleri güne damgasını vurmuştu. Kırca, “şimdi ben dualarımı Türkçe yapıyorum. Atatürk Türkçesiyle dualarımı ediyorum. Ondan sonra da diyorum ki kendi kendime ulan, her şeyi bilen yüce rabbim. Türkçeyi mi bilmiyor lan. Rahmetli aşık Mahsuni Şerif vardı. Ey Arapça okuyanlar Allah Türkçe bilmiyor mu? dediği için de hapis yattı” diyerek Kur’an’ın dili arapçayla da dalga geçmiş ve Allah’ın alim (her şeyi bilen) sıfatına gönderme yapmıştı.

Yorumlar