Paralel imamlara kaçış eğitimi

Meslekten ihraç edilmiş olan istihbarat uzmanı polisler, çetenin üst düzey elemanlarına tecrübelerini aktararak kaçma tekniklerinin inceliklerini öğretiyor.

 

Daha önce telefon dinleyen tüm birimler kendilerine bağlı olduğu için rahat olan yapıyı şimdi yakalanma korkusu sardı. Son operasyonlarda da hakkında gözaltı kararı alınan 73 kişiden 68’inin firar ettiği ortaya çıktı. Paralel yapıya bağlı yargı ve emniyetteki açığa alınan istihbarat uzmanlarının, üst düzey il, ilçe, mahalle imamları olmak üzere örgüt üyelerine polis ve MİT takibinden nasıl kaçılır eğitimi verdiği belirlendi. Paralel polisler üyelere kaçış tekniklerini tüm ayrıntısıyla öğretiyor.

AYNI ADRESTE KALMAYIN
Örgütün üst kademesinin örgüt üyelerine kendilerince bir güvenlik önlemleri talimatı verdiği ortaya çıktı. Daha önce telefon dinleyen tüm birimler kendilerine bağlı olduğu için rahat olan yapıyı şimdi yakalanma korkusu sardı. İmamlara verilen taktikler ana başlıklarıyla şöyle ; Aynı adreste uzun süre kalmayın. Birinci derecede yakınlarınızın evinde saklanmayın. Üzerinizde her zaman kaçacakmış gibi nakit para bulundurun. Mümkün olduğunca telefon kullanmayın. Üzerinize kayıtlı telefon hattı almak yok. Konuşmalarınızı ‘Kakao Talk’ sistemi üzerinden yapın.