pkk CAMİ yakar hdp Kilise Açar!

İslam düşmanlığını görev edinen, Kürt halkının cahil kalması için yıllardan beri okul yakan terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin hainliği bitmek bilmiyor. Daha önce Şanlıurfa’da bir ekmek fırınını kiliseye çeviren PKK’nın siyasi propaganda birimi gibi çalışan HDP’nin Mardin’de kilise açtırdığı ortaya çıktı.
Türkiye ve İslam düşmanlığı ihalesini Ermeni terör örgütü ASALA’dan devralan PKK, kanlı saldırılarına devam ederken, bir yandan da ülkenin tarihi ve kültürel miraslarını yok etmek için yoğun gayret gösteriyor. Kürt halkının cahil kalması için yıllardan beri okul yakan, bölgeden İslam ve Müslümanların izlerini silmek için de Şırnak, Hakkâri, Cizre, Mardin, Bitlis, Muş, Diyarbakır ve civar kentlerdeki tarihi cami ve medreseleri yakan terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’nin ise bir yandan misyonerlik yuvalarına yöneldiği öğrenildi.

HDP’Lİ EROL DORA AÇILIŞI YAPTI

Daha önce Şanlıurfa’da bir ekmek fırınını kiliseye çeviren PKK’nın siyasi propaganda birimi gibi çalışan HDP’nin Mardin’de kilise açtırdığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta açılışı yapılan Mardin Protestan Kilisesi’nde HDP’li Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle 60 yıl sonra tekrar ayin yapıldı. Mardin Protestan Kilisesi; HDP’nin Süryani Vekili Erol Dora, yine Süryani Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol Akay’ın katılımıyla açılmıştı.

BİR AVUÇ ÜYE İÇİN KİLİSE AÇILDI

Mardin’in atıl yapılarından biri olan ve HDP’nin desteğiyle restorasyondan geçirilen Protestan Kilisesi’nin misyonerlik faaliyetlerinin merkezi olarak kullanılacağı iddia ediliyor. Kilisenin açılmasına tepki gösteren Mardin halkı ise, şehirde nerdeyse bir avuç üyesi bile bulunmayan ‘Protestan Kilisesi’nin açılmasına destek veren HDP’li Mardin Belediyesi’nin öncelikle kanlı örgüt PKK’nın tahrip ettiği yapılara yönelmesi gerektiği ifade ediyor.

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, , , ,