PKK’lı isimden küstah teklif!

PKK terör örgütüne yakın Yeni Özgür Politika yazarı Veysi Sarısözen hendeklerin özerkliğin başkanlık sistemiyle birlikte tartışılması durumunda kapanabileceğini söyledi.

PKK terör örgütüne yakın Yeni Özgür Politika yazarı Veysi Sarısözen yazısında şu ifadeleri kullandı: “Şu anda Erdoğan çıksa ve ‘siz Başkanlığı tartışın, ben de özerkliği Dolmabahçe mutabakatına dönerek tartışmaya hazırım’ dese, o anda ‘hendekler’ kapanır. Ama ne oluyor? Herkes Kürtlere ‘tartışın’ diyor, kimse AKP’ye ‘tartış’ demiyor. Şöyle düşünün: Kürt gençleri ‘özerlik’ için ‘hendek” açmış. İyi de AKP ve Saray, ‘başkanlık’ için ne yapmış?”

Sarısözen, Fırat’ın doğusunda ve batısında iki farklı irade olduğunu, Türkler’in iradesini AK Parti’nin Kürtler’in iradesini HDP’nin temsil ettiğini iddia eden Sarısözen şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’de iki adet ‘milli irade’ vardır. Biri Türklerin çoğunlukta olduğu bölgenin milli iradesi, diğeri ise Kürtlerin çoğunlukta olduğu bölgenin milli iradesi. Eğer Kürtle Türk ‘eşitse’, Fırat’ın Doğusundaki ‘milli irade’de Batısındakiyle eşittir. Bunu kabul etmeyen kişi, çoğunluğu oluşturan Türklerin iradesini, onlardan daha az nüfusa sahip Kürtlere zorla kabul ettirmeye kalkışmış olur.”

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, , ,