Putin Hakkında Az Bilinen 10 ilginç Bilgi

Rusya Devlet Başkanı ve eski KGB Ajanı Vladimir Putin Hakkında Az Bilinen 10 ilginç Bilgi, bilinmeyen, ilginç gerçekler, vladimir putin’in hayatı

10 – Vladimir Putin küçük bir komün apartman dairesinde büyüdü. Annesi fabrika işçisi, babası donanmada denizaltı filosunda görevli idi.

9 – Eski bir KGB ajanı olan Putin, Gizli servis dosyalarında sarhoş, kadın düşkünü ve karısını döven biri olarak tanımlanıyormuş.

8 – Yatırımcı Bill Browder, Putin’in devletten tam 200milyar dolar çaldığını söylemiştir. Eğer bu iddia doğru ise Putin şu an dünyanın en zengin insanı.

7 – Yönetimi altında Rusya’nın kişi başı milli geliri %700 artmış ve ortalama maaş 3 katına çıkmış. (Kaynak : Dünya Bankası)

6 – Acil zamanlarda ülkenin internetini kesmek için yetkiler istiyor. Bunu protesto zamanlarında Rus halkının galyana gelmemesi için istediği düşünülüyor.

5 – Angela Merkel’in köpeklerden korktuğunu öğrenen Putin, Merkel’e peluş bir köpek hediye etmiş. Bununlada yetinmeyip siyasi görüşmelerine köpeğiyle birlikte gelmiş.

4 – Genç kızlardan oluşan ve kendilerine Putin’in Ordusu diyen Putin destekçisi bir grup, her seçim öncesi Rusya sokaklarında insanların arabalarını yıkayarak Putin’e oy istiyor.

3 – Putin, 224 kişinin öldüğü bir terör saldırısının faillerini bulma sözü vererek başla geldi. Bu saldırının Rus ajanlar tarafından Putin’i başa geçirmek için tezgahlandığını öne süren eski ajan Alex Litvienko, bu açıklamadan kısa süre sonra bir suikaste kurban gitmiş.

2 – Boş zamanlarını nasıl geçirdiğini soran bir gazeteciye, eşinin hediye ettiği Ömer Hayyam şiirlerini okuduğunu ifade eden Putin, bir basın toplantısında da gazetecilere Ömer Hayyam’ı tavsiye etti.

1 – 2013 yılında çıkardığı bir kanun ile çocuklara eşcinsellik hakkında bilgi verilmesini yasaklamış. Ayrıca Rusya’da eşcinsel bayrağı(LGBT) açmak hapse girmenize sebep olabilir.

Kategori:

Belgesel, Genel

Etiketler:

,

Yorumlar