Rusya’nın küçükelçisi

Sınırımızı ihlal eden Rus savaş uçağının angajman kuralları gereği vurulmasını tuhaf sözlerle yorumlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yine Türkiye’yi küçük düşürücü ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Türkmen-Der Başkanı Mehmet Ali Öztürk, “Kriptolar kendilerini göstermeye başladı” derken; gazeteci-yazar Kenan Alpay ise “Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP, Baas rejimini, onunla işbirliği yapan İran ve Rusya’nın işgalci pozisyonunu aklamaya yolunda” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bayırbucak Türkmenleri’ne yönelik soykırım operasyonları gerçekleştirdiği sırada Türkiye sınırını ihlal ettiği gerekçesiyle vurulan Rus uçağından dolayı Türkiye’yi itham edici açıklamalarda bulundu. Rusya karşıtı hiçbir söylemde bulunmayan Kılıçdaroğlu, “Sınırımızı ihlal etti diye uçağı düşürdük. Peki bu tablonun asıl sorumlusu kim?” dedi. Rus elçisi gibi konuşan Kılıdaroğlu, Bayırbucak Türkmenlerine giden yardımları ise eleştirdi.

KRİPTOLAR ORTAYA ÇIKIYOR

Kılıçdaroğlu’nun tuhaf çıkışını yorumlayan Bayırbucak Türkmen Dağı Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (Türkmen-Der) Başkanı Mehmet Ali Öztürk, “Bu dakikadan sonra Rusya, İran ve Esed rejiminden ziyade içimizdeki kriptolara bakmak lazım. O kriptolar kendilerini göstermeye başladı. Gerek köşe yazarları, gerek siyasiler olarak kriptolar kendilerini gösterdi. Bunun devamı da gelecek ve Rusya’nın iç uzantıları ve sempatizanları ortaya çıkmaya devam edecektir” dedi. 

KİMİN ADINA KONUŞUYOR?

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan gazetemiz yazarı Kenan Alpay da, Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP’nin ısrarlı biçimde Türkiye’yi küçük düşürmek ve itibarsızlaştırmak için çabaladığını vurgulayarak, “Kılıçdaroğlu Suriye’deki Baas rejimini, onunla işbirliği yapan İran ve Rusya’nın işgalci pozisyonunu aklama çabasına girişmiştir. Yapılan şey Esed rejimini ayakta tutmaya çalışan Rusya’ya destek olmaktır. Kılıçdaroğlu hangi ülke, hangi toplum ve hangi adalet adına konuşmaktadır?” dedi.

Kategori:

Genel, Haber

Etiketler:

, , ,