Temsili Mustafa Kemal küfürler savurarak talimat verdi

Harf Devrimini Kutlayan ‘Temsili Terbiyesiz Atatürk’

CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Atatürk’ün Tekirdağ’a gelişinin 87. yıl dönümü kutlamalarında Atatürk’ü temsilen görevlendirilen kişi, küfürler savurarak talimatlarını verdi.

Kemal Atatürk’ün Tekirdağ’a gidişi ve Harf Devrimi ile İslam harflerinin kaldırılışının 87’nci yıldönümü nedeniyle düzenlenen törene Kemal Atatürk benzeri bir oyuncu getirildi.

CHP’li Tekirdağ Belediyesi’nin hazırladığı ve masraflarını karşıladığı törende Kemal Atatürk’ün Tekirdağ ‘a gidişi ve Harf İnkılabının 87’nci yıldönümü kutlandı.
KEMAL ATATÜRK’ÜN GELİŞİ CANLANDIRILDI
Programa göre temsili Atatürk’ü canlandıran Gökhan Akyüz isimli kişi ile bir grup tiyatro oyuncu tekne ile limana yanaştı. Daha sonra özel bir şirket tarafından çekimleri yapılan senaryoya göre, temsili Atatürk ve beraberindekiler limanda bir süre prova çekimi yaparak kendi aralarında konuştu. Tekirdağ Valisi Enver Salioğlu, Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Erkek, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı CHP’li Ekrem Eşkinat ile çok sayıda halk da temsili gelişin bekledi. Bu sırada oyuncu Akyüz, çevresindekilere talimatlar verirken, kısık sesle argo sözler söylemesi şaşkınlık yarattı.

Yorumlar