Tokat’taki sandık sonuçları Cumhuriyet’e tokat oldu

AK Parti’nin ezici zaferiyle sonuçlanan 1 Kasım seçimleri CHP yandaşı medya için de hüsrana neden oldu. CHP’nin Paralel Yapı’nın etkisi altında olan gazetesi Cumhuriyet, sandıkların ilk açıldığı dakikalarda internet sitesinden “AK Parti’ye ilk tokat Tokat’tan” başlığıyla bir haber yayınladı. Ancak oy sayımı tamamlandığında AK Parti’nin Tokat’ta yüzde 51 olan oy oranını yüzde 59’a yükselttiği ve CHP’nin iki katından fazla oy aldığı kayıtlara geçti…

Cumhuriyet gazetesi ‘heyecanlı’ yalanını Paralel Yapı’nın ajansı CHA‘ya dayandırırken  haberine “İlk sonuçlarda AKP’ye ilk tokat, Tokat’tan” başlığını attı.

Cumhuriyet’in yalan haberinde, “7 Haziran seçimlerinde yüzde 51,65 oy oranıyla birinci parti olan Tokat’ta bu seçimde CHP önde gidiyor. Cihan Haber Ajansı’nın verilerine göre; CHP, Tokat’ta yüzde 20,9’la üçüncü parti olmuştu. MHP yüzde 22,12 puanla ikinci olmuştu. AKP 3 milletvekili, MHP ve CHP birer milletvekili çıkarmıştı.” ifadeleri kullandı.

Sonuçlar netleştiğinde CHP ile birlikte adeta Cumhuriyet de tokat yemiş oldu.

Sandıkların tamamı açıldığında AK Parti‘nin Tokat’ta yüzde 51 olan oy oranınıyüzde 59’a yükselttiği görüldü. CHP yüzde 22‘de kalırken MHP yüzde 14‘e düştü. Cumhuriyet’in yandaşı olduğu bir diğer parti olan HDP ise Tokat’ta yüzde 0 oy aldı.

www.yeniakit.com.tr